Diyet Programları Zayıflama Kilo Verme

Zayıflatan ve Yağ Yakan Bitkiler

Kolay yağ yakan yiyeceklerDiyet yaparken kilo vermede yardımcı kolay yağ yakan doğal bitki ve sebzeler vardır. Kolay yağ yakmanızı sağlalayan bu sebzeler içindeki enzim ve maddelerde, zayıflatan ve incelten etkileri vardır. Bir çok insanın bilgisi olmadığı kolay yağ yakan sebze ve bitkilerden en önemli olanlarını sizinle paylaşacağız.

Kolay Zayıflatan ve Yağ Yakan Bitkiler

Kolay yağ yakan ve zayıflatan özelliklerinin yanında şifalı bitkisel özellikleride vardır. Diyet yaparken zayıflama ve kilo vermeye yardımcı  bu bitki ve sebzeleri, çiğ olarak tüketebilirsiniz veya yemeklerinizde baharat olarak veya demleme yöntemiyle doğal bitkisel çay olarakta kullanabilirsiniz.

 

zayıflatan ve yağ yakan bitkilerZayıflatan Kolay Yağ Yakan Kırmızı Meksika Biberi

kırmızı rengi ile hem iyi bir termojenik yağ yakıcı bitki hem de hazmı düzenleyen, antioksidan etkileri olan ve yaşlanmayı geciktiren özelliklere sahip şifa kaynağıdır. Zayıflama sırasındaki üstün etkilerinden dolayı son dönemlerde meksika biberi özlü zayıflama ilaçları oldukça popüler hale gelmiştir.  Özellikle öğün aralarında yemeğe oturmadan 2 saat önce bir miktar zayıflamak için meksika biberi tüketirseniz sizlerin zayıflamasına ciddi anlamda katkı sağlayacaktır.  Yağ yakıcı termojenik etkilerinden dolayı hızlı zayıflamak isteyen kişilerin ilk başvuracağı bitkisel zayıflama ürünlerinden birisidir. Ayrıca meyvesi, diyet listelerinde bolca kullanılan bir yiyecek niteliğini taşımaktadır.

 

zayıflatan ve yağ yakan bitkilerZayıflatan Kolay Yağ Yakan Tarçın
Anavatanı çin ve hindistan’ın seylan adası olan  bu hoş kokulu baharatın faydaları saymakla bitmez.  Hazım, sindirim, dolaşım rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Ayrıca termojenik Yağ yakıcı birtakım maddeler içermektedir. Özellikle tarçınlı içecekler hem iştah kesmekte hem de enerji verici özelliğiyle zayıflama çabalarınıza yardımcı olmaktadır.
Zayıflatan bitkiler : Yeşil çay ile zayıflama
Düşük kalorili, yağ yakım sürecini hızlandıran (termojenik etkili) ve vücuttan yağ yakımını hızlandıran özelliklere sahip yeşil çay diyeti ile haftada ortalama 3500 kalori yakabilirsiniz. Bu da 15 günde 2 kilo zayıflama anlamına gelmektedir.

 

zayıflatan ve yağ yakan bitkilerZayıflatan Kolay Yağ Yakan Guar Sakızı

Anavatanı hindistan ve pakistan olan bu zayıflatan bitkinin tohumları öğütülerek zayıflama diyetlerinde ve zayıflama haplarının imalinde kullanılmaktadır. Guar sakızının da yağ yakıcı enzimleri içerdiği bilimsel olarak tespit edilmiştir.  Zayıflama ve incelme etkilerinin yanında idrar sökücü özellikleri de vardır.

 

 

 

zayıflatan ve yağ yakan bitkilerKolay Yağ Yakan Rezene Çayı
İçerisinde bol miktarda bulunan antioksidanlar ile kendinizi dinç hissetmenize yardımcı olur. Bunun yanında vücuttan yağ atımını hızlandıran bir kimyasal niteliğe sahiptir. Çay olarak tüketilir. Zayıflamak için günde 3 kez rezene çayı içmeni yeterlidir.

 

 

zayıflatan ve yağ yakan bitkilerKolay Yağ Yakan Karahindiba

Karahindiba kökünün de termojenik yağ yakıcı uçucu bir takım yap asitleri taşıdığı biliniyor. Zayıflama da kullanılabilinecek bir şifalı bitkidir.  Köklerinde bulunan bol miktardaki potasyum minerali, vücuda yağ depolatan sodyum dengesizliğini giderir.  Karahindiba köklerini salatalarınızda muhakkak kullanmalısınız.

 

 

zayıflatan ve yağ yakan bitkilerKolay Yağ Yakan Adamotu Mandrake otu

Köklerinde bulunan bir takım yağ yakıcı alkoloidler nedeniyle zayıflama ilaçlarının imalinde faydalanılmaktadır.  Yapraklarının aşırı miktarda yenilmemesi tavsiye edilir.

 

 

zayıflatan ve yağ yakan bitkilerKolay Yağ Yakan Keten Tohumu Yağı
Ülkemizde iyi bilinen ve zayıflama için sıklıkla başvurulan keten tohumunun yağının da yağ yakıcı termojenik maddeler içerdiğini biliyoruz. Ayrıca keten tohumunda bulunan fiber maddeler, hazım sırasında vücuda fazlaca enerji tükettirirler. Bu nedenle negartif kalori etkisine sahip bir zayıflatıcı birkidir. Dolaşım ve sindirim sistemini güçlendiren keten tohumu aynı zamanda tokluk hissi de verir. yoğurt ve ya salataların üzerine dökerek tüketebilirsiniz.

 

 

zayıflatan ve yağ yakan bitkilerKolay Yağ Yakan Maydanoz

Maydanozda bulunan idrar sökücü diüretik bir takım maddelerin mevcudiyetinden dolayı, hızlı zayıflamak için çayı tüketilmesi gereken bir bitkisel şifadır. Maydanoz çayı pek yaygın değildir ama zayıflamak için yurt dışında gerçekten vazgeçilmez bir içecek olarak görülmektedir. İdrar yollarının sağlıklı çalışması için faydalıdır. Mideyi ferahlatır ve kilo vermenize yardımcı olur. Taze ya da demleyerek içebilirsiniz.

 

 

zayıflatan ve yağ yakan bitkiler Kolay Yağ Yakan Sinameki

Efedra gibi vücuttaki enerji tüketimini stimüle edici etkilere sahiptir. Efedranın sağlık hususundaki bazı yan etkileri düşünüldüğünde sinameki gibi doğal bir zayıflatıcı bitkinin zayıflamak için iyi bir alternatif olacağını düşünüyorum. Sinameki bitkisinin ayrıca kabızlık sökücü etkisi de vardır.

 

 

zayıflatan ve yağ yakan bitkilerKolay Yağ Yakan Safran

Safran bitkisi sadece boyacılıkta kullanılan bir bitki değildir. Safran bitkisinin de ciddi bir zayıflatıcı etkisi olduğu bilinmektedir.  Kandaki oksijen oranını artırarak yağ yakımına ve metabolizma hızının artmasına katkı sağlar.

Zayıflatan şifalı bilgiler ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için Zayıflatan şifalı bilgiler yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Zayıflatan ve Yağ Yakan Bitkiler Hakkında Yapılan Yorumlar

Arama & Search