Diyet Programları Zayıflama Kilo Verme

Varis Çorabı

Varis ÇorabıVaris nedir? Varis rahatsızlığı bacaklarda bulunan toplar damarların düzensiz ve biçimsiz olarak ilerlemesi ve genişlemesi sonucunda bu bölgede meydana gelen kan göllenmesidir. Varis ağrılara, kramplara neden olabilir. Aycıca cilt bakımı açısından da hiç hoş olmayan görüntüsünden dolayı psikolojik olarak etkiler. Varis çorabı varis hastalığını tam olarak tedavi etmez, rahatsızlıktan dolayı oluşan ağrıları hafifletmede ve hastalığın ilerlemesinde faydalıdır. Varis çorabı nedir? Varis çorabı esnek yapıda sıkı ve uzun bir çoraptır. Varis çorapları ayak çevresinde yüksek, yukarı kısımlarda ise daha hafif baskı oluşturarak kan dolaşımına yardımcı olur.

Varis çorapları düzgün kullanılırsa bacaklarda şişliğe, ağrıya engel olur. Özellikle ayakta dururken kanın aşağıdan yukarıya akımını sağlar. Varis çorapları varise karşı nasıl etkili olur? Varis çorapları esnek ve sıkı yapısı olan elastiki maddeden yapılmıştır.  Varis çorabını ayak bölgesini daha sıkı sarar, baldır kısmını ise daha gevşek şekilde sarar. Böylece baldır kaslarını daimi olarak sıkılaştırır. Yürürken baldır kasları kasıldığında varis çorabı kanın kalbe pompalanmasına yardımcı olur. Kanın aşağı kısımlarda birikmesine, göllenmesine engel olur.

Varis Çorabı Nasıl Giyilir? Varis çorabı nasıl kullanılır? Varis çorabı sabah uyandıktan sonra yataktan kalkmadan giyilir. İlk defa giyecekseniz zorlanabilirsiniz. Çünkü varis çorabı giymek deneyim ister. Çorabı giymekle ilgili bir kaç yöntem vardır.

* Ters yüz yöntemi; elinizi çorabı içine sokarak ters çevirin. Çorabın koncunu ayak topuğunuzun üstünden hafifçe kaydırarak bilek kısmına getirin. Çorabı ayağınıza geçirin. Çorap topuğunun ayak topuğuna tam oturmasına özen gösterin. Varis çorabı giyerken tam oturmasına ve kırışık kalmamasına dikkat edin. Çünkü tam oturmazsa kırışık kalan yerler kan dplaşımını engelleyebilir.
* Bir diğer yöntem deriye slikon losyon sürerek giymek.
* Hazır çorapların giyilmesini kolaylaştıran malzeler kullanılabilir.

     Varis çorabıbının Yan Etlileri Varmıdır?
Varis çorabı giymenin yan etkisi yoktur. Ancak çorar biraz sıkı olduğundan uzun süre giyenler baskı ve sıcaklık hissederler. Özellikle yazın sıcaklarda varis çorabı kullanmak sıkıntılı olabilir.

 
     Varis Çorabı fiyatları çorabın kalitesine göre değişiklik gösterir. Piyasa varis çorabı fiyatı 20 ile 300 TL arasında bir fiyat aralığı vardır. Varis rahatsızlığının durumuna göre diz altı varis çorabı, diz üstü varis çorabı, külotlu varis çorabı, Kasığa kadar varis çorabı, Bütün Bacak Antiembolizm Varis Çorabı, ürünlrin özelliklerine ve kalitesine göre değişmektedir. Kaliteli ve pahalı olan varis çorapları daha kullanışlıdır. Varis çoraplarının kullanım süresi çoraplar yırtılmadığı sürece 6 ay kullanılabilir.

Varis çoraplarının bakımı nasıl yapılır? Varis çorabı diğer çorapları gibi yıkanır. Ancak çorabı elde yıkamak çorabın ömrünü uzatır.

Varis Çorabı Hakkında Yapılan Yorumlar

Arama & Search