Diyet Programları Zayıflama Kilo Verme

Kabız Yapan Yiyecekler

Kabız Yapan Yiyecekler

Kabız Yapan Yiyecekler

Kabızlık sindirim sisteminden kaynaklanan bazı problemler nedeniyle özellikle bazı kabız yapan yiyecekler, bol miktarda tüketildiğinde karşılaşılan sorunların başında gelmektedir. Bununla birlikte kabız yapan meyveler, olarak adlandırılan türlerin normalden daha fazla tüketilmesinden kaynaklanıyor olabilir. Bu nedenle beslenme aşamasında dikkat ederek kabız yapan besinler, olarak adlandırılan gruplara karşı tüketirken oldukça dikkatli olunmalıdır. Sağlıklı beslenme konusu adı altında hazırladığımız bir çok makalede kabız yapan gıdalar, hakkında çeşitli bilgileri sizlerle daha önceleride paylaşmıştık bu nedenle bu yazımızda genel olarak kabız yapan meyveler nelerdir? gibi ana başlıklara kısa ve öz olarak listeler ile sizlere verilmeye çalışılacaktır. Sürekli olarak tükettiğimiz içeceklerin kabız yapan içecekler, grubunda olup olmadıkları daha iyi anlaşılması bakımından ilgili besinleri makalemizin sonunda bulabilceksiniz. Bir çok kişi özelliklede bayan ziyaretçilerimiz kabız yapan şeyler, hakkında oldukça bigi sahibi olmak istiyor.

Genel bilgiler olarak doktora müracat edilmesi gerekliliğini hatırlatarak kabız yapan sebzeler, dahil bir çok ürün hakkında gerekli açıklamaları sizlere yapmaya çalışacağız. Yazımızın son bölümlerinde kabız yapan yiyecek ve içecekler, hakkında oluşturduğumuz geniş liste oldukça işinize yarayacaktır. Bu şekildeki rahatsızlıklarla ilgili olarak diyet yapmak yerine öncelikle nedenlerini tespit ederek daha sonra kabız yapan yemekler, gibi uygulamaların gereği yapılmalıdır. Beslenme ile ilişkili olduğu kadar başka sindirim sistemi bozukluklarındanda rahatsızlığın kaynaklababileceğini unutmamak gerekir.

Beslenme açısından kabızlık yapan yiyecekler, hakkında gerektiği kadar bilgi sahibi olunduğunda işlerimiz oldukça kolaylaşacaktır. Kabızlık yapan meyveler, söz konusu olduğunda beraberinde fazla tüketimden kaynaklandığı belirtilmektedir. Özellikle bebeklerde kabızlık yapan yiyecekler, hakkında annelerin daha duyarlı olması bebeğin sağlığı ve sağlık sorunlarıyla karşılaşma ihtimalini en aza indirmelerine oldukça yararlı olacaktır. Bu nedenle sindirim zorluğundan kurtulmak isteyen bir çok kişi ishal yapan yiyecekler, kullanımını daha da artırarak sorunlarını aşmaya çalışırken ayrı bir sorunla karşı karşıya kalma riskiniz oldukça artacaktır.

Kabız yapmayan yiyecekler, yiyeceklerle beslenme dengelendiğinde ancak sindirim sorunları aşılabilecektir aksi halde ishal yada kabızlık durumu tekrarlayabilecektir. Kabız yapmayan yemekler, öğrenildiğinde daha lezzetli sofralar hazırlamak kolaylaşacak ve bununla birlikte her besinin yeteri kadar yenmesi gerekliliği ortaya çıkmaktadır. İshal söz konusu olduğunda kullanılan ilaçların yanı sıra kabız yapmayan mama, uygulamaları bulunmaktadır. Bunlarında kullanımı ancak doktorlar kontrolünde uygulanmalıdır. Aşağıda hazırladığımız liste ile kabız yapmayan meyveler hakkında oldukça geniş bir şekilde bilgilere sahip olacaksınız.

Kabızlık yapan yiyecekler
Beyaz ekmek, pastırma, mısır nişastası, şekerli süt, peynir, yumurta, pirinç, çay, kahve, tuzlanmış et, salamura et, karışık sebzeler, baharatlı yiyecekler, krakerler.

Kabız Yapmayan Yiyecekler
Elma,erik,şeftali,portakal,armut,greyfurt,ananas,üzüm,incir,kuru erik, ıspanak, karnıbahar, domates, marul, soğan, şalgam, kereviz, yaban havucu, yulaf ezmesi, kuru üzüm bezelye, çiğ lahana, havuç, sırık fasülyesi, karahindiba, pancar yaprağı, ayran kepek unu.

Kabız Yapan Yiyecekler Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. irem diyor ki:

    selam ben 62 kiloyum 1.55 boyundayım nasıl kilo vereilirim veya kaç kilo vermem lazım yardımmm edin :(

    • admin diyor ki:

      Kilo vermenizi sağlıklı takip edilmesi için öncelikle diyetisyene gitmenizi öneriyoruz. Diyetisyen kontrolünde vereceğiniz kiloları daha sonra tekrar geri almanızı önleyecektir. Günümüzde bir diyetisyene ulaşmak artık eskiden olduğu gibi zor değil. Hemen hemen tüm devlet hastanelerinde ayrıca özel hastanelerde diyetisyenler hizmet vermektedir. Sağlıklı ve düzenli kilo vermeniz için diyetisyen tarafından yapılacak olan tetkikler sonucunda size uygun diyet listesi hazırlanacaktır.

Arama & Search