Diyet Programları Zayıflama Kilo Verme

İdeal kilo hesaplama

İdeal kilo hesaplama

İdeal kilo hesaplama

Hesaplama programları içinde yer alan her bir programın ihtiyaç gereksinimlerine göre hazırlanmıştır. İdeal kilo hesaplama programı hazırlarken zayıflama ve kilo vermeye karar verenler diyet programlarına başlamadan önce kendi ideal kilolarını öğrenmeleri gerekmektedir. Diyet programı uygularken ulaşılmak istenen ideal kilonun bilinmesi önemlidir. Zayıflamaya başlarken kaç kilosunuz ve olmanız gereken ideal kilo nedir? İdeal kilo hesaplama programı çalışma sistemi basit yöntemle kişinin  yaşı, kilosu, boyu ve cinsiyetine göre ideal kiloyu vermektedir. İdeal kilo boy programını kullananlar kilo sonuçlarını yorumlarıyla paylaşırlarsa sistemin sağlıklı çalışıp çalışmadığını ve ideal kiloda olanların paylaşımlarını bekliyoruz. İdeal kilo hesaplama formülü çeşitli yöntemleri bulunmakla birlikte sizlere en kolay ideal kilonuzu verecek hesaplama programını hazırladık. İdeal kilom nedir? Diye merak ediyorsanız? Hesaplama programları içerisinde bulunan ideal kilo hesaplama ile yaklaşık 15-20 saniye gibi zamanda ideal kilonu öğrenebilirsiniz. Zayıflama ve kilo vermeye başlamadan önce sizlere lazım olacak programlardan da faydalanma imkanı sunduk.

       Bu programlar arasında vücut yağ oranı hesaplama programı, beden kitle indeksi programı, bazal metabolizma hızı programı, ideal kilo hesaplama programları ihtiyaçlara göre hazırlanan yazılımlardır. Bu programları indirmeden kolaylıkla kullanabilirsiniz. Hesaplama Programları Internet Explorer uygulamasında daha sağlıklı çalışmaktadır.

     İdeal kilo hesaplama sonuçlarını değerlendirirken gözönünde bulundurulması gereken faktörler vardır. Vücutta normalden fazla yağ dokusu birikmesi şişmanlık olarak değerlendirilir. Şişmanlık durumu fazla kilolu olmakla aynı kategoride değerlendirilmemeli. Şişmanlık fiziksel ve estetik bir problemden ziyade hastalık olarak kabul görmektedir. Bu konuya örnek verecek olursak eğer sporla uğraşan bir kişide kas ve kemik kitleleri fazla olacağından ideal kilosundan biraz fazla ağırlıkta olsa da şişman kategorisine girmeyecektir. Çünkü bu kişinin vücudunda yağ fazlalığı yok denebilir. Bununla birlikte kilo ve boy oranına göre ideal kiloda olduğu düşünülen kişide kemik ve kas dokusu az, vücut yağ kitlesinde fazlalık varsa bu kişinin ideal kilosunun üzerinde olduğu söylenebilir. İdeal kilo hesaplama yapılırken bu faktörlerde gözönünde bulundurularak değerlendirilmesi gerekir.

İdeal kilo hesaplama Hakkında Yapılan Yorumlar

Arama & Search