Diyet Programları Zayıflama Kilo Verme

Hamileyken İlişkiye Girilirmi

Hamileyken Cinsel İlişki

Hamileyken Cinsel İlişki

Kadınlar hamilelik dönemlerinde bazı konularda tedirgin davranırlar. Özellikle hamileyken ilişkiye girme konusunda çekingen tedirgin oldukları, hamileyken ilişkiye girilirmi sorusunu sık sık sorarak cevap arıyorlar. Hamilelik kadınlar için hassas bir konu olduğu için bu tür soruları sormaları gayet normal karşılamak gerekiyor. Hamileyken ilişki konularında ençok sorulan sorulardan; Hamilelikte ilişki erken doğuma neden olur mu? Hamileyken ilişkiye girmek bebeğe zarar verirmi? Soruları kendilerinde bir takım korkulara neden oluyor. Hamillelikte cinsel ilişkiye girerken erkek cinsel organının bebeğe zarar vereceği düşünülür. Ancak uzmanlar cinsel ilişkiye girmenin bebeğe zarar vermeyeceğini ilişkide fiziksel olarak erkek cinsel organının bebekle temas etmesinin mümkün olmadığını bebeğin rahim içerisinde korunduğunu belirtiyorlar.  Ancak bazı durumlarda hamilelikte ilişki kısıtlanabiliyor. Hamilelikte ilişkiye girmenin sakıncalı olduğu durumlar; erken doğum riski, düşük tehlikesi, enfeksiyon ve kanama gibi durumlarda gebelikte cinsel ilişki kısıtlanabiliyor. Ayrıca hamilelikte cinsel ilişki pozisyonları dikkat edilmesi gereken bir konudur. Hamileyken ilişki pozisyonları dikkar edilmeli bebeğe baskı yapamayacak şekilde pozisyonlar olmalıdır. Erkek normal ilişki süreci dışında daha yumuşak şekilde hareket etmelidir.

Hamileyken hangi sıklıkta ilişkiye girilebilir. Anne adayı hamilelik döneminin ilk üç ayında fiziksel ve ruhsal durumuna bağlı olarak halsizlik, uykusuzluk, mide bulantısı, kusma gibi belirtilerden dolayı cinsel isteğinde azalma olabilir. Ancak hamileliğin üçüncü ayından sonra cinsel isteğinde artış görülebilir.

Hamilelikte Hangi Durumlarda Cinsel İlişkiye Girilmemeli?

1. Düşük riski olduğu durumlarda
2. Vajinal enfeksiyon varsa
3. Erkekte bir enfeksiyon varsa (ilişkiye girildiğinde kadına geçmesin diye)
4. Erken doğum riskinin artması durumunda (doktor tarafından hamile olan kişiye bildirilir)
5. Amnios zarının yırtık olması yani suyun erken gelmiş olması durumunda

Ayrıca, anne adayının bazı özel durumlarıda doktoru tarafından cinsel ilişki kısıtlamasına neden olabilir. Hamile kadının daha önce erken doğum yapmış olması veya bazı çoğul gebelik durumları doktoru tarafından cinsel ilişkinin kısıtlanmasına neden olur. Özellikle, tüp bebekle oluşan hamileliklerde ilk 3 aylık dönemde cinsel ilişki kısıtlanabiliyor.

Hamileyken Cinsel İlişki Pozisyonları Resimleri

 

Hamileyken cinsel ilişki pozisyonları

Hamilelikte cinsel ilişki pozisyonları

 

Hamileyken İlişkiye Girilirmi Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. hami atmaca diyor ki:

    gebe bırakmak için penisin ne kadar olması gerekir

Kategoriler

  • Kategori yok

Arama & Search