Diyet Programları Zayıflama Kilo Verme

Diyet Yaparken Yenmesi Gerekenler

Diyet Yaparken Yenmesi Gerekenler

Diyet Yaparken Yenmesi Gerekenler

Diyet yapmaya karar verdikten sonra ilk önce yapılması gereken diyet hakkında gerekli bilgileri edinmek olmalı. Zayıflamak için uygulanacak olan diyet programının başarıya ulaşması için kurallara uymalı diyet yaparken yenmesi gereken yiyeceklerin bilinmesi ona göre tüketilmesi gerekir. Aksi takdirde başarısızlıkla sonuçlanabilir. Bu yazımızda diyet yaparken yenmesi gerekenler hakkında bilgi vereceğiz. Eğer kuralları doğru bir şekilde uygularsanız kilo vermek için bir neden kalmayacaktır.

 

Diyet Yaparken Yenmesi Gerekenler

* Badem tüketin; İş yerinde ya da evinizde açlık hissettiğinizde atıştırmalık olarak kuruyemiş badem, ceviz yiyin. Ancak aşırı kaçmadan az miktarda tüketmek gerekir.

* Diyet yaparken yağları ve karbonhidratları karıştırmamak lazım. Karbonhidratlar vücuda gerekli olan enerjiyi verir. Eğer karbonhidratların üzerine yağ tüketimi olursa vücut enerjiyi aldığı için alınan yağ depolanacaktır. Buda kilo almaya neden olur.

* Günlük alacağınız kalori miktarı hergün aynı olursa kendinizi daha iyi hissedersiniz. Böylece fazla yemek tüketimi olmaz. Beslenme alışkanlığı düzenli olmalı. Bir gün çok yiyip diğer gün az yemeyin.

* Protein tüketimini vücudunuzun ihtiyacı kadar almaya özen gösterin. Protein yağ yakımına yardımcı olacaktır. Ayrıca protein tok kalmanızı sağlarken kas yapımında fayda sağlar.

 * Diyet içecekler konusunda dikkatli davranmalı. Diyet içecek tüketiyorsanız yavaş yavaş bırakmalısınız. Çünkü diyet içecekler her ne kadar kısa zaman içerisinde zarar vermesede uzun vadede kilo almaya neden olacaktır. Diyet içeceklerini içeriğindeki tatlandırıcılar fazla miktarda kalori tüketilmesi sinyalini beyine gönderir. Böylece fazla yeme ihtiyacı duyar ve kilo almanıza neden olurlar.

* Günlük 2-2,5 litre su için. Su tokluk hissi verir. Sıvı ihtiyacınızı kalorili sağlıksız asitli içecekler yerine  su içerek giderin.
* Tatlı ihtiyacınızı veya tatlı krizlerinizi taze meyve veya kuru meyve tüketerek giderebilirsiniz.

* Yemeklerinizi yağlı kızartmalar yerine, haşlama, ızgara olarak hazırlayın.

* Uygulayacağınız diyet programında hindistan cevizi ve omega 3 yağları tüketmeniz enerji vermekle birlikte kilo vermenizi sağlayacaktır. Hindistan cevizi yağı metabolizmayı harekete geçirip kalori yakmaya yardımcı olur.

* Günün en önemli öğünü olan kahvaltı kesinlikle atlanmamalı. Sabah kahvaltısı yapmayı alışkanlık haline getirmelisiniz.

* Süt ve süt ürünleri tüketin. Süt ürünlerinde bulunan kalsiyum yağ yakmaya yardımcı olur. Ancak süt ürünleri az yağlı veya yağsız olarak tüketilmeli.

* Eğer yemek yerken kendinizi frenliyemiyorsanız. Yemekten önce çok az sirke içebilirsiniz. Sirke iştahınızın kesilmesine yardımcı olacaktır.

Diyet Yaparken Yenmesi Gerekenler Hakkında Yapılan Yorumlar

Kategoriler

  • Kategori yok

Arama & Search