Diyet Programları Zayıflama Kilo Verme

Diyet Programları

Diyet Programları

Diyet Programları

Kilo problemi olanlar kilo vermek için diyet programları ve egzersiz programlarına ihtiyaç duymaktadırlar. Diyet programlarının kilo sıkıntısı olanların imdadına yetiştiği görülüyor olsa da unutulması gereken kilo verecek kişinin günlük gerekli olan beslenme ihtiyacını karşılıyor olmasıdır. Hazırlanacak diyet programı mutlaka kişiye özel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlandığında sağlıklı kilo kaybı meydana gelecektir. Birçok diyet programı, diyet listeleri ve örnek menüler karşımıza çıkmaktadır. Ancak bu programları ve listeleri bilgi amaçlı olarak değerlendirmeli kesinlikle uzmana danışarak diyetisyen kontrolünde diyete başlanmalıdır. Ayrıca kilo verenlerin diyet başarı hikayeleri takip edilerek tecrübelerinden faydalanmak diyet yapacak kişi için yararlı olacaktır. Kendi imkanlarınızla, etrafınızdan duyduğunuz diyet programlarıyla zayıflamanın zor olacağı ayrıca sağlıklı kilo veremeyeceğiniz gibi sağlık problemleriyle karşılaşabilirsiniz. Bu tür diyet yapanlarda bıkkınlık hissi meydana geleceğinden daha sonra uygulayacağı diyetleri de etkileyecektir. Popüler diyet programlarını deneyerek zayıflamaya çalışmak yanlıştır. Hızlı ve kısa sürede kilo verdiren şok diyetler, kalori diyetleri, burç diyetleri, ünlülerin diyetleri, karatay diyeti, dukan diyet programı vb. birçok diyetler vardır. Bu diyet listelerinin hepsi kilo vermeye, zayıflamaya yönelik hazırlanmış diyet programlarıdır. Ancak kilo sorunu yaşayan kişi kendisine özel hazırlanan diyet listesiyle zayıflama yoluna gitmelidir.

Sağlıklı Diyet Programı

Sağlıklı diyet programı beslenme ve diyetisyen tarafından bireyin özelliklene göre hazırlanmalıdır. Kişinin gerekli tahlilleri yapıldıktan sonra özelliklerine göre sosyal durumu, ekonomik durumu gözönüne alınarak hazırlanır. Kişiye özel hazırlanan diyet programı uygulanırken bireyin karşılaşacağı sorunlarında önüne geçilmiş olur. Diyet yaparken karşılaşılan en büyük sorunlardan açlık krizi, şeker krizi, diyetin verdiği bıkkınlık hissi gibi önünüze çıkacak sorunları da engeller. Beslenme alışkanlıklarını biranda değiştirmek kolay olmuyor. Bu sıkıntıyı ancak diyetisyen tarafından hazırlanacak diyet listesi ile aşabilirsiniz. Kilo vermede önemli bir diğer etmende kendinizi psikolojik olarak hazırlamak ve diyet yapamaya karar vermektir. Sosyal yaşantınız da, beslenme alışkanlıklarınızda yapacağınız küçük değişiklikler kilo vermenizde atacağınız önemli adımlardır. Uzman yardımıyla bu sorunları aşabilirisiniz. Diyete başlarken şu yanılgıya düşmemek gerekiyor. Diyet yapmak az yemek yemek veya aç kalmak değildir. Diyet kelimesinden bu anlamları çıkarmak yanlıştır. Aksine fazla kilolardan kurtulmak için diyet yapmak vücudun ihtiyacı kadar yiyecek tüketmek olarak düşünülmelidir.

Diyet Programı hazırlama

Diyet programı hazırlama diyetisyen tarafından yapılır. İnternet üzerinden yaş, boy, kilo yazılarak diyet programı hazırla indir yöntemiyle zayıflama yoluna gitmek yanlıştır. Diyet programı hazırlanırken sadece yaş, boy, kilo bilgileri yeterli değildir. Kişinin yaşam tarzı, ekonomik, sosyal durumu ve daha birçok özelliklerinin bilinmesi gereklidir. Diyetisyen kilo verecek kişinin verilerini topladıktan sonra kişiye özel diyet programı hazırlayacaktır. Ayrıca kilo vermek için sadece diyet yapmanın yeterli olmadığı gibi egzersizlere de başlaması gereklidir. Fazla kilolara neden olan beslenme alışkanlıkları yanında hareketsiz yaşam tarzının da önemli bir etken olduğu unutulmamalı. Diyet programı ile birlikte egzersiz programı hazırlanmalı günlük düzenli olarak programlara uyulmalıdır. Egzersiz planları günlük mutlaka yapılmalı yaşam tarzı haline getirilmelidir. Ancak bu şekilde hareketsiz bir yaşamdan kurtulabilirsiniz. Egzersizler yanında günlük yürüyüşler yapmak alışkanlık edinilmelidir.

Diyet Programı listeleri

Popüler diyet programı listeleri incelendiğinde bu listelerin kişiye özel olarak hazırlandığı görülecektir. Özellikle kilo vermek isteyenlerin sık olarak aradıkları ünlü diyet listeleri; Zerrin Özer diyeti, seda Sayan diyeti, Sibel Can diyeti ve birçok ünlünün uyguladıkları diyetler ünlü diyetisyenler tarafından ünlülere özel olarak hazırlandığı bilinmektedir. Ünlüleri zayıflatan diyetler sizlere kilo aldırabilir. Çünkü başkası için hazırlanmış olan diyet listesi bünyeler farklılık göstereceğinden alınması gereken kalori miktarları da farklılık gösterecektir. Eğer fazla kalori alırsanız fazla kilo olarak size geri dönecektir. Tam tersi düşünüldüğünde az kalori aldığınızda verilmesi gereken kilo kaybı hızlı ve fazla olacaktır. Bu durum sizin sağlıksız şekilde kilo vermenize veya kilo almanıza neden olacaktır.

Diyet Programları Hakkında Yapılan Yorumlar

Arama & Search